Web Hosting

Domain
Başlangıç Paket

Kişisel web siteniz için kullanabileceğiniz başlangıç hosting paketidir.

$ 50 + KDV
Yıllık
Domain
Standart Paket

Orta ölçekli firma/kişisel web siteleriniz için uygun ve ekonomik hosting paketidir.

$ 90 + KDV
Yıllık
Domain
Uzman Paket

Büyük ölçekli web siteleriniz veya E-Ticaret için güvenli ve ideal uzman hosting paketidir.

$ 130 + KDV
Yıllık

Domain

Domain
.com.tr

Ticari firmalar ve şahıslar için tanımlanan .com.tr uzantısı gerekli evraklar alındıktan sonra tahsis edilmektedir.

$19 + KDV
Yıllık
Domain
.com

Domain kayıt servisimizi kullanarak uygun fiyata .com domain kayıt işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

$11 + KDV
Yıllık
Domain
.net

Domain kayıt servisimizi kullanarak uygun fiyata .net domain kayıt işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

$13 + KDV
Yıllık

WEB HOSTİNG

Web hosting, web sitenizi ya da uygulamanızı internet üzerinde barındırmanızı sağlayan online hizmettir. İnternette web sitesi yayınlamak için binlerce kişiye hizmet verebilecek bir sunucu kullanmanız gerekir. Web hosting, bu ihtiyacı karşılama konusunda size yardımcı olur. Bununla birlikte, hosting hizmeti almaya başladığınızda, web sitenizin düzgün şekilde çalışabilmesi için gerekli dosya ve verileri depolayabileceğiniz bir sunucu üzerinde alan kiralamış olursunuz.

Web hosting; Paylaşımlı ve VDS Sunucu olmak üzere iki alt türe ayrılır.

PAYLAŞIMLI HOSTİNG

Paylaşımlı hosting, web hosting alanınızı birçok kullanıcı arasında diğer sitelerle paylaştığınız hosting türüdür. Paylaşılan web hosting aynı sunucuda birden fazla siteye sahip olabildiğinden, web sitesi barındırma açısından en ekonomik seçenektir. Buna rağmen, bazı işletmelerin bir sunucuda binlerce web sitesi barındırması web sitenizi hız kesintilerine ve gecikmelere uğratabilir.

VDS SUNUCU

VDS sunucu, web sunucusunun belli sayıda bölümlere ayrılmasını ve her bölümün birbirinden bağımsız olarak çalışmasını sağlayan hosting türüdür. VDS, sunucu kaynaklarıyla daha yüksek performans sağlayabilme özelliğine sahiptir.

DOMAİN

Domain(alan adı), en basit tanımıyla internet üzerinde, web sitenize verilen isimdir. Domain, ip adresinin, kelimelerle ifade edilmiş halidir ve internet üzerindeki kimliğinizi tanımlar.

İnternette yer almak istiyorsanız domain (alan adı) sahibi olmanız gerekmektedir. Domain internet ortamında işletmenizi tanıtmanıza, imajını ortaya koymanıza yardımcı olur. Domainler uluslararası domainler ve coğrafi veya yerli domainler olmak üzere iki türe ayrılır.

ULUSLARARASI DOMAİNLER

Uluslararası domainler, Amerika Birleşik Devletleri firması olan ICANN (IP adreslerinin ve alan adlarının yönetimini denetleyen kuruluş) sorumluluğundaki kayıtlı firmalardan alınır. Bir uluslararası domain aldığınız takdirde, bu alan adını kendinize tescil edebilirsiniz. Bu tip domainlerin kaydı sırasında belge istenmez.
COĞRAFİ YA DA YERLİ DOMAİNLER Uzantı ve yapı açısından uluslararası domainlerle benzerlik gösteren coğrafi ya da yerli domainler tescil edildikleri ülkenin kısaltmalarını almaları yönünden uluslararası domainlerden ayrılırlar.