Server Satış & Teknik Servis

Server
SERVER KURULUMU

Sunucu (Server), herhangi bir ağda, farklı kullanıcılara veri, dosya ve kaynak paylaşımı yapan bilgisayar sistemine verilen genel isimdir. Serverlar kullanım amaçlarına yönelik özelleştirilmiş donanım ve uygulamalar barındırır. Kullanım amaçları server türlerini belirler.

SERVER (SUNUCU) TÜRLERİ
WEB SERVER (WEB SUNUCUSU)

Web server, içinde web sitelerini barındırır ve istekte bulunan kullanıcıların taleplerini yanıtlar. Bu barındırma işlemini internet üzerinden sunmaktadır. Diğer bir ifadeyle, bir web sayfasında yayınlanmak istenen sayfaların, görsellerin, ya da dokümanların kullanıcılar tarafından erişilebilecekleri bir bilgisayarda depolanmasıdır.

FİLE SERVER (DOSYA SUNUCUSU)

Bir network üzerinde kullanıcıların ortak kullandıkları dosyalara erişim sağlayan, dosya paylaşımı sağlayan ve yüksek disk kapasitesine sahip olan sunucu türüdür.

DATABASE SERVER (VERİTABANI SUNUCUSU)

Ağ üzerinde veritabanı hizmetleri veren sunucu türüdür. Database server sayesinde kullanıcılar, sunucu üzerinde depolanan verilere, yetki verilmesi dahilinde çeşitli sorgulamalar yapma hakkına sahip olurlar. SQL Server, MySQL, ORACLE yaygın kullanıma sahip veritabanı sunucularıdır.

MAİL SERVER (E-POSTA SUNUCUSU)

Kullanıcılar için e-posta hizmeti sağlamak amacıyla oluşturulmuş sunucu türüdür. Tüm elektronik postaları bir ağ üzerinde tutar.

PROXY SERVER (VEKİL SUNUCU)

İnternet erişimi sırasında, istemci ve internet sunucusu arasında yer alarak ağ üzerindeki trafiği azaltıp, istemciyle internet sunucusu arasındaki iletişimin kesintisiz olmasını sağlayan sunuculardır.

NEDEN SERVER?

Firmanızdaki işlerinizi, sunucular sayesinde bilgisayar sistemleri aracılığıyla güvenle depolayabilir, veri akışını sağlayabilir, dosya ya da uygulama paylaşabilir, e-posta yoluyla iletişim sağlayabilir, web sayfaları barındırabilirsiniz. Ayrıca kullanıcıları kısıtlama, denetleme ve gözlemleme imkanına da sahip olabilirsiniz. Server sistemi, firmanız adına iş, para ve zaman kaybını önler, veri depolamalarını kolaylaştırır, aynı zamanda sektörel anlamda diğer firmalardan geri kalmanızın önüne geçer. Bu açıdan bakıldığında server satışının iş sahasındaki önemi görülebilir.

Nirvana Yazılım, Dell, HP, Cisco gibi firmaların ürünleriyle hem server satışı hem de network kurulumu konularında işletmenizin ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmaktadır.