Masaüstü & Mobil Uygulamalar

Masaüstü ve Mobil Uygulama

MOBİL UYGULAMA NEDİR?

Mobil uygulama, akıllı telefon, tablet gibi cihazlar için özel olarak tasarlanan yazılımdır. Taşınabilir cihazların yoğun olarak kullanılmaya başlanmasıyla beraber mobil uygulamalar, web sitelerinin alternatifi halini almıştır.

Tüm kullanıcılara hitap etmesi hedeflenen Mobil uygulama kullanılması planlanan cihaza göre tasarlanmalıdır. Örneğin uygulamanın Samsung, HTC gibi android işletim sistemli cihazlarda çalışması için, uygulamayı Android tabanlı; Iphone, Ipad gibi cihazlarda çalışması için ise IOS tabanlı oluşturmak gerekir. Mobil uygulamalar, sık sık güncellenerek daha iyi bir deneyim sunmaya yardımcı olur.


MASAÜSTÜ UYGULAMA NEDİR

Masaüstü uygulama, sunucu tabanlı makinelerde, Windows işletim sistemleri için oluşturulan uygulamalardır. Tüm işletmeler için işlevsel özellikler sunabilecek olan masaüstü uygulamalar, verileri güvenle depolar, yönetir, paylaşım yapmaya olanak sağlar ve uygulama yöneticisine tam yetki verir. Masaüstü uygulama analiz ve raporlama konusunda kullanıcıya yardımcıdır; kapalı devre olarak çalışır ve iş gücünü en aza indirerek verilerin çalışanlar arasında paylaşılmasını ve işlenmesini kolaylaştırır.

MASAÜSTÜ VE MOBİL UYGULAMALARIN AVANTAJLARI

Masaüstü ve mobil uygulamalar, birçok işletmenin yararlandığı bir çeşit yazılımdır. Pratik kullanımıyla, bilgiye kolayca erişilmesini sağlayan uygulamalar, hedef kitlenize zahmetsizce ulaşmanızı sağlar. Özellikle e-ticaret odaklı çalışmalarda ön plana çıkan masaüstü ve mobil uygulamalar takip, iletişim ve faaliyet anlamında işletmelere büyük kolaylıklar sunar.

Nirvana Yazılım, kurum içi ve kurum dışı tüm uygulamalarınız için, ihtiyaç ve beklentilerinizi ön planda tutarak kaliteli, güvenilir ve ulaşılabilir zeminde bir platform hazırlar. Mobil uyumlu tasarımlarla mobil destekli web sitenize kolayca ulaşabilir, müşterilerinizle hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Responsive tasarım sayesinde web sitenizin içerik ve görselleri mobil uyumlu hale gelir; mobil cihazlardan web sitenize erişen ziyaretçileriniz işlemlerini kolayca yapabilir.